Промислові вентилятори

Промислові вентилятори

Вентилятори пристрої які призначені для транспортування газу, повітря або інших аеросумішей по повітропроводах або без них, що створюють водночас надлишковий  тиск різної величини. За способом створення надлишкового тиску і протіканням повітря вентилятори поділяють на три основні типи. У безканальних системах вентиляції найбільше поширені осьові вентилятори, у канальних – відцентрові вентилятори (радіальні), а у фанкойлах, теплових завісах, внутрішніх блоках кондиціонерів найчастіше застосовуються діаметральні вентилятори (діагональні).

Осьові вентилятори

Осьові вентилятори транспортують повітряний потік уздовж осі робочого колеса, яке приводить у рух електродвигун. За призначенням можна поділити на побутові та промислові. Через низький тиск, що створюють осьові вентилятори (до 50 Па) застосовуються їх переважно в безканальних системах вентиляції або в системах з невеликою довжиною повітропроводів (до 5 м), наприклад в ванних кімнатах, санвузлах, душових приміщеннях, офісах, складах, на мийках, тощо.

Відцентрові вентилятори

Відцентрові вентилятори (радіальні) мають таку конструкцію, за якої транспортування повітря відбувається за рахунок робочого колеса. Перетворення кінетичної енергії повітря на потенційну, тобто, підвищення тиску повітря за зменшення швидкості забезпечується поступовим розширенням  його корпусу (спіральністю корпусу).

Робочі колеса відцентрових та осьових і діагональних вентиляторів, з’єднуються з двигуном або безпосередньо (жорстке з’єднання, еластична муфта) або через передачу (ремінна, механічно регульована). Радіальні вентилятори складаються з двох основних частин – спірального корпусу і робочого колеса з лопатками, які можуть бути загнутими вперед або назад по ходу колеса.

За способом забору повітря відцентрові вентилятори бувають одностороннього та двостороннього всмоктування, за напрямком обертання колеса – правого і лівого обертання, за створюваною різницею тисків: низького (до 100 Па); середнього (до 300 Па) та високого тиску (до 1500 Па); за призначенням – загального призначення і спеціальні радіальні вентилятори.

Відцентрові вентилятори загального призначення

Відцентрові вентилятори загального призначення слугують для транспортування повітря або інших неагресивних газових сумішей з вмістом пилу або інших твердих часток не більше ніж 100 мг/м3 та температурою не більше ніж 80 оС. Вони виготовляються з вуглецевої сталі. За розміром робочого колеса вентиляторам присвоюються номер: від 2,5 до 20. Спеціальні радіальні вентилятори бувають:

  • Іскро- і вибухозахищені вентилятори – з алюмінію або різнорідних металів;
  • Для роботи в агресивних середовищах – вентилятори з корозійно-стійкої сталі;
  • Пилові вентилятори – для переміщення пилогазоповітряних сумішей;
  • Дуттьові вентилятори;
  • Шахтні вентилятори;
  • Димососи, що працюють до двох і більше годин за температур транспортувального середовища 400 оС.

Характеристики вентиляторів (основні) такі:

  • Об’ємна витрата повітря;
  • Тиск;
  • Коефіцієнт корисної дії (ККД) вентилятора;
  • Частота обертання;
  • Рівень звукового тиску.

Перераховані вище характеристики вентиляторів зображуються графічно у вигляді індивідуальної характеристики, найчастіше у вигляді залежності його продуктивності від тиску на виході і частоти обертання робочого колеса.

Діаметральні вентилятори

Діаметральні вентилятори (діагональні вентилятори), мають робоче колесо барабанного типу і несиметричний коліно подібний корпус, мають конструкцію з несиметричним розташуванням робочого колеса, що забезпечує утворення потоку повітря в бік меншого перерізу.

Діаметральні вентилятори з широкими колесами можна приєднувати безпосередньо до повітропроводів, які мають переріз у формі витягненого прямокутника і можуть створювати значні тиски навіть за невисоких окружних швидкостей робочих коліс, однак мають низький ККД.

Вентилятори змішаного типу

Вентилятори змішаного типу (відцентрово-осьові вентилятори). Останніми роками в канальних побутових і напів промислових вентсистемах з круглими повітроводами широкого застосування набули вентилятори змішаного типу. Вони доволі компактні і створюють достатній тиск, застосування їх у системах з повітропроводами набагато більшої довжини, ніж для осьових вентиляторів.

Товарів, відповідних вашому запиту, не знайдено.